یک خبر بد دیگر درباره 6D Mark II

از اولین ساعات انتشار خبر مشخصات قطعی کانن 6D Mark II و زمان ورود آن به بازار تیترهای ناامید کننده درباره آن یکی پس از دیگری منتشر شدند.

شاید بزرگ‌ترین خبر ناامیدکننده عدم وجود تصویربرداری 4K باوجود اختلاف قیمت 600 دلاری با مدل پیشین بود. گرچه اضافه شدن صفحه‌نمایش لمسی چرخنده خبر خوبی برای یک DSLR فول فریم است، اما کمتر از آن چیزی است که انتظار می‌رفت.

6D Mark II زمانی بیشتر ناامیدکننده خواهد شد که در عکاسی نیز حرف مهمی برای گفتن نداشته باشد.

ازآنجایی‌که حس‌گر فول فریم 26 مگاپیکسلی نصب‌شده روی مدل  6D Mark II تاکنون روی هیچ دوربینی نصب نشده، پیش از ورود آن به بازار نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از عملکرد آن داشت. اما کانن با ارائه یک مدل از آن به آزمایش کننده‌ای به نام ویلیام جی کلاف موجب شد نتیجه آزمایش منتشرشده از داینامیک رنج این دوربین در عکسبرداری با ایزوهای مختلف دوباره تعجب کسانی که منتظر این دوربین بودند را برانگیزد!

نتیجه این آزمایش در سایت photonstophotos به ثبت رسیده و می‌توان نمودار مربوط به آن را با نمودار تغییر داینامیک رنج دیگر دوربین‌ها مقایسه کرد.

نمودار مقایسه داینامیک رنج 4 دوربین با تغییر ایزو

طبق نتایج این آزمایش که برای همه‌ی دوربین‌های موجود در بازار در شرایط یکسان صورت گرفته، نشان می‌دهد داینامیک رنج  6D Mark II فقط در برخی از موارد داینامیک رنج بالاتری نسبت به مدل پیشین دارد که آن‌چنان محسوس نیست.

تعجب‌برانگیزتر از این مورد بهتر بودن داینامیک رنج دوربین رده پایین‌تر 80D در ایزوهای پایین‌تر است. کانن 80D دوربین جدیدی محسوب می‌شود، پس بهتر بودن داینامیک رنج آن از مدل پیشین 6D (البته فقط در ایزوهای پایین) آن‌چنان شگفت‌انگیز نیست، اما بهتر بودن این مورد در برابر نسخه جدید این دوربین، با اختلاف قیمت 2000 دلاری عجیب به نظر می‌رسد.

گویا کانن از همه‌ی آن‌چیزی که می‌توانسته و در مورد دوربین‌های جدید خود بکارگرفته، در 6D جدید بهره نبرده است.

ما در این تست دوربین 5D Mark IV را نیز انتخاب کردیم که بطرز مشهودی داینامیک رنج بالاتری ارائه می‌دهد. شما با ورود به لینک زیر می‌توانید این دوربین را با دوربین‌های مدنظر خود مورد مقایسه قرار دهید:

لینک مقایسه داینامیک رنج عکاسی 6D Mark II با سه دوربین دیگر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *